VEČER MATEMATIKE 2019.

PROGRAM VEČERI MATEMATIKE

Datum: 12. prosinca 2019.

17:00  SVEČANO OTVARANJE
Izložba „BUS ZNANJA“
Zbor IV. gimnazije Marko Marulić

PREDAVANJA:

17:30   Željka Zorić, PMF Split: Matoboj

18:00   Matea Bekavac, OŠ Pujanki (mentorica: Blaženka Kunac): Financijska pismenost

18:30   Lovre Davidović, Josip Budiša i Sara Bajić, II. gimnazija Split (mentorice: Dina Spahija i Sanja Vitaljić): Kristalna geometrija

19:00   III. gimnazija Split, SŠ Ivana Meštrovica Drniš, II. gimnazija Split: Predavanje o projektu „Bus znanja“

19:30   Jurica Barišin, I. gimnazija Split i Petra Mačela, OŠ Žnjan-Pazdigrad: Isaac Newton – Razum i emocije

AKTIVNOSTI ZA UČENICE I UČENIKE 

18:00 – 20:30  Escape room
          Igra za 8. razred i SŠ, Lovre Davidović, Josip Budiša, Anđelo Muslim, Lucija Tudić i Ena Marušić (mentorice: Dina Spahija i Sanja Vitaljić)

17:30 – 20:30  Svijet promatran očima matematičara (Zlatni rez)
          Igra za 7. i 8. razred, OŠ Visoka Split (mentorica: Marica Brzica) i OŠ Žnjan-Pazdigrad Split (mentorica: Mirjana Kovačević Bašić)

17:30 – 20:30  Kosti
Igra za 7. i 8. razred, OŠ Visoka Split (mentorica: Marica Brzica)

17:30 – 18:15 i 18:15 – 19:30 Igrama do znanja
          Igre za učenike od 1. do 3. razreda osnovne škole, OŠ Lučac (mentorica: Ines Ivanovski)

17:30 – 20:30  Kinesko množenje
Radionica za učenike od 5. do 8. razreda osnovne škole, OŠ Visoka (mentorica: Antonija Kokan)

17:30 – 20:30  Mancala
Igra za učenike srednje škole, III. gimnazija Split (mentorica: Ana Oreb)

18:00 – 20:30  Matoboj
          Igra za učenike 7. i 8. razreda osnovne i učenike srednje škole, PMF Split (mentor: Gordan Radobolja i Željka Zorić)

17:30 – 20:30  Radionica
Igre za učenike od 1. do 4. razreda osnovne škole, FF Split (mentorica: Josipa Jurić)
1. razred – Muholovka
2. razred – Ubaci bombon
3. razred – Pronađi poklon
4. razred – Složi sliku

17:30 – 18:15 i 18:15 – 19:00 Crtanje s kornjačom u Geogebri
Informatička radionica za 7. i 8. razred, III. gimnazija Split (mentorica: Julijana Novaković)

17:30 – 18:15 i 18:15 – 19:00 Microbit
Informatička radionica za 5. i 6. razred, OŠ Sućidar Split (mentorica: Irena Bego)

 

Napomena: Za sve aktivnosti prijave učenika su pri dolasku na radionicu.

VESELIMO SE VAŠEM DOLASKU!

PROGRAM VEČERI MATEMATIKE

Festival matematike

Otvoreno ekipno natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola Festival matematike Split  2015 održat će se u prostorima Sveučilišnog odjela za stručne studije, Kopilica 5, 21000 Split

Gdje je i kako doći:  http://www.oss.unist.hr/index.php/odjel/lokacije-prostora/kopilica

Svečano otvaranje u 9:30
Prijave od 9:30 sati – Kontakt osoba škole sakupit će sve prijave za svoje ekipe i predati osobi zaduženoj na pultu za prijave
Početak natjecanja u 10 sati (Delta i Omikron, Omega – putnici) i 12 (Omega i Srednje škole)
(Moguće su manje izmjene u rasporedu)

U slobodno vrijeme učenici će rješavati zagonetke i sudoku specijal, sudjelovati u Info@MIC igraonici, prezentaciji učeničkih radova …

Kao i prethodnih godina te prema vašim upitima koji smo dobili, osigurat ćemo i ove godine prostor i vrijeme za prezentaciju učeničkih radova.

Molim sve one čiji su se učenici pripremili za sudjelovanje u ovom dijelu da ispune obrazac sa potrebnim podacima

http://goo.gl/forms/0mOufrHtA9

Za učitelje i nastavnike bit će okrugli stol na temu “Ekipe u učionici i zbornici” (prijave na ettaedu i dalje su otvorene)

Veselimo se vašem dolasku!

“Ekipa ili tim? Bitno je da ste in!”

Organizacijski odbor Festivala matematike