PROGRAM – ZLATNA VEČER MATEMATIKE

 Splitsko matematičko družtvo SMD u suradnji sa PMF-om u Splitu, učiteljima i nastavnicima matematike u osnovnim i srednjim školama obilježava
Svjetsku godinu matematike planete Zemlja 2013.
Svojim aktivnostima pridružuju se manifestaciji pod nazivom Večer matematike koja će se održati 5. prosinca 2013. u školama i sveučilištima diljem Republike Hrvatske, na inicijativu Nastavne sekcije Hrvatskog matematičkog društva.


Mjesto održavanja: Kinoteka Zlatna vrata, POUS
Vrijeme održavanja: 18-21 sat.

 

PROGRAM

Svečano otvaranje u 18 sati
Dr. sc. Igor Baković , gradonačelnikov savjetnik za kulturu i znanost

Predavanja 18.00-21.00 (velika dvorana)

18:00 Igrom u vrtiću do matematičkog znanja, Mila Cvrlje, DVD „Radost“
18:30 Prizemljen sunčevi sustav, Željka Zorić, PMF
19:00 Književnici matematičari, Srećko Listeš, AZOO
19:30 U tvornici prostih brojeva, prof. Borka Jadrijević, PMF
20:00 Naše mjesto u svemiru, prof. Ivica Puljak, FESB

Radionice – igraonice 18.00-21.00 (Učionica 3. kat)

Matematički čovječe ne ljuti se (OŠ, SŠ), voditeljica Tanja Vojković, PMF
– Kviz – matematičke mozgalice (OŠ, SŠ), voditeljica Tanja Vojković, PMF
– Igre kolaž papirom i geometrija (vrtići), voditeljica Mila Cvrlje, DVD „Radost“
– Vesela geometrija (5. i 7. razred OŠ), voditeljica Filka Babić, OŠ Kamen – Šine
– Matematička radionica: matematički rebusi, zagonetke, gimnastika uma (OŠ, SŠ) voditeljice: Dijana Bakotin, Katja Konjik-Mahmutović, PSŠ M.A. Dominis
– Radionice razredne nastave (1. do 4. razred OŠ OŠ), voditeljica Filka Babić, OŠ Kamen – Šine
– Eiffelov toranj (OŠ, 5. razred), voditeljica Zorica Jerčić, OŠ Split 3
– Kockicama i kartama do razlomaka i decimalnih brojeva (OŠ, 6. raz), voditeljica Svjetlana Komić, OŠ Split 3


Radionice – igraonice 19.30-21.00 (Učionica 1. kat)

– Igrajmo se kombinatorike i vjerojatnosti (OŠ, SŠ), voditeljica: prof. Snježana Braić
– Igraonica – Kinect (Microsoft inovacijski centar), voditeljica: Ela Veža, OŠ Trstenik


Prezentacije radova učenika 18.00-21.00 (Učionica 2. kat)

– Presjeci geometrijskih tijela ravninama – vizualizacija u Geogebri , učenici III. gimnazija, mentori Julijana Novaković i Deana Bokšić
– Geometrijska tijela u svijetu u kojem živimo, posebno arhitekturi, učenici III. gimnazije
– Aritmetički i geometrijski niz na ulicama i trgovima moga grada, učenici III. gimnazije
– Fraktali, učenici III. gimnazije
– Kristalografija i matematika, učenici Zdravstvene škole Split, mentorica Mirjana Mlikotić
– Marko Antun de Dominis, lik i djelo znanstvenika, učenici Privatne srednje privatne škole M.A. de Dominisa
– Tko se toga prije sjetio?, učenici Turističko-ugostiteljske škole, mentorica Diana Štambuk
– Elipse su svugdje oko nas, učenici Turističko-ugostiteljske škole, mentorica Nikolina Ratković
– Aritmetički niz na ulicama i trgovima moga grada, učenici III. gimnazije, mentorica Ivana Milanović
– Primjene kamatnog računa, učenici III. gimnazije, mentorica Ivana Milanović
– Logičke mozgalice i nagradni zadaci pod nazivom: Zašto je matematika zabavna? učenici III. gimnazije, mentorica Ivana Milanović
– Matematika u arhitekturi, učenici III. gimnazije, mentorica Danka Ratković
– Zanimljivosti o brojevima, učenici III. gimnazije, mentorica Danka Ratković

Izložbe

– Plakati u nastavi matematike, Vesna Josipović, Srednja strukovna škola Blaž Jurjev Trogiranin, Trogir
– Veliki pogled malenim očima, učenici 2. razreda OŠ Gripe
– Učenički radovi u kamenu i zlatni rez, Klesarska škola, Pučišća, mentorica Emira Martinić
– Izložba učeničkih radova – Pitagorino božićno drvce: Nesimetrično Pitagorino stablo i Fraktalni ukrasi, učenici 8. razreda OŠ Split 3, mentorica Mirela Pešut
– Radovi učenika na temu „Svjetska godina matematike planete Zemlja“

 

Posted in Nastavni razred.